Bleach Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bleach Türkiye

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım

4 posters
YazarMesaj
Mefistofeles
Commander

Erkek Mesaj Sayısı : 221

Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım Empty
MesajKonu: Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım   Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım I_icon_minitimePaz Şub. 08, 2009 4:42 pm

Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım Faullmetalwm7

Genel Bilgiler

Adı: Fullmetal Alchemist

Diğer Adları:
Hagane no Renkinjutsushi
Tam Metal Simyacı

Türü: TV Serisi

Bölüm Sayısı: 51

Kategori: Macera, Drama, Büyü, Shounen,

Yılı: 2003 [Bu Yıla Ait Animeler]

Web Sitesi: http://www.sonymusic.co.jp/Animation/hagaren/

Yapımcı: BONES, Aniplex, MBS, Arakawa Hiroshi,

Kaynaklar: [ANN] [ANFO] [ANIDB] [Fullmetal Alchemist Türkiye]

Anime Tanıtımı

Edward ve Alphonse simyacılığa çok önem verirler küçük yaşta bunun üzerine çalışmalar yaparlar. İlk simya denemelerini Winry'ye yapmışlardır ama Winry bundan ilk başta çok korkmuştur. Birgün anneleri ölür ve bunun üzerine çok üzülürler çünkü anneleri onların hayatındaki tek yakın kişidir, babalarını tanımamaktadırlar çünkü onları terketmiştir. Annelerini geri getirmek için simyayı kullanırlar ama başarısız olurlar. Bunun sonucunda Edward bir kolunu ve bir ayağını, Alphonse ise tüm vücudunu kaybeder.Ama Edward onu kurtarır ve şovalye şeklindeki bir zırha ruhunu mühürler. Edward'ın koluna ve ayağına yakın komuşusu Winry oto-mail yapar. Aynı zamanda Alphonse yeni halinden çok memnun değildir. Buna çoğu zaman da üzülmektedir. Edward kardeşinin vücudunu geri getirmek istemektedir. Bunu sağlayan şeyin filozof taşı olduğunu öğrenirler. Edward bunu bulmak içinde Alphonse ile beraber çok uzun ve macera dolu bir yolculuğa çıkarlar. Bu yolculukta bir çok kişi ile tanışacak ve çok tecrübe edineceklerdir.

Homunculus: İnsan evrimini tamamyalamayanlar ve ruhu olmayan yaratıklar
Eşit takas ilkesi: Birşey feda etmeden hiçbirşey elde edemezsin eğer birşey elde etmek istiyorsan elde edeceğin şeyle eş değerde birşey sunmalısın...

~~~Karakterler ~~~

Edward Elric:
Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım Edwardjw3

Kendisi Resemboolda yaşamaktadır genç yaşta ulusal simyacı olabilmiştir. Herkes tarafından kısa boylu gözüktüğü için alay edilmektedir. Aslında sempatik yardımsever bir karatere sahiptir. simyacılık hakkında çok gelişmiştir kardeşinin vücudunu geri alabilmek için filozof taşını arar.

Alphonse Elric:
Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım Alphonsoyj5

Edwardın küçük kardeşidir. Biraz saf iyi kalpli ve abisine göre simya gücü daha azdır. Kendisinin bazen vücuduna kavuşamayacağından şüphe duyar.

Winry Rockbell:
Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım Winryfs3

Automail işinde uzmanlaşmaya çalışır büyükannesinden bu konuda yardımlar alır Edwarda kolunu ve bacağının yapımında yardım etmiştir hoş sevimli bir karaterdir..

Roy Mustang:
Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım Mustangnk6

Ateş simyacısıdır bunuda elindeki eldiven ile ypar. Çok havalı takılır tüm kadınlar ona hayran olur biraz soğuk bir karakter gibi gözükebilir. Colonel rütbesindedir.

Riza Hawkeye:
Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım Rizamh7

Çok iyi silah kullanır disiplinlidir ve Roy a herzaman yardım eder.

Maes Hughes:
Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım Hughesxf3

Kızını çok sever herkese onun yaptıklarını anlatır abartarak. Sempatik akıllı ve zeki biridir..

Alex Armstrong:
Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım Armstrongon0

Çok güçlü kaslara sahiptir ve kaslarını herkese gösterir etrafında hep parıldamalar oluşur.. Elric kardeşlere yardım etmeyi sever.

King Bradley:
Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım Kingbredleyok0

Kendisi bir homunculustur ama military (ordu) bunu bilmemektedir.. Ordunun başkkomutanıdır.

Scar:
Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım Scartm2

Ishbal'de savaş sırasında yapılan saldırıyla kolunu kaybeder ve abisi yaşaması için kolunu ona verir kolunda çeşitli şekiller vardır ve yok edici blood iron alchemisttir.. Ishabale yapılanlar yüzünden simyacılardan nefret eder ve intikam almaya çalışır.

Izumi:
Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım Izumidr1

Elric kardeşlerin senseisi hocasıdır simya hakkında hayatta kalmak hakkında birçok yardımı olmuştur.

Envy:
Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım Envync2

Homunculustur. Herkesin kılığına girebilir çok iyi savaşır babasının onu terk etmesinden dolayı ondan nefret eder ve intikam almak ister.

Lust:
Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım Gluttonydo6

Savaşmada tırnaklarını kullanır tırnakları çok uzar ve düşmanı rahatça yok edebilir.. İnsan olmayı çok ister..
http://www.bleachtr.net
Bizarre

Bizarre

Erkek Mesaj Sayısı : 250
İş/Hobiler : Öğrenci

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım   Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım I_icon_minitimePaz Şub. 08, 2009 4:51 pm

gene döktürmussun eline saglık
Mefistofeles
Commander

Erkek Mesaj Sayısı : 221

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım   Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım I_icon_minitimePaz Şub. 08, 2009 5:02 pm

Ewy sagol dostum
http://www.bleachtr.net
Mertak
Shinigami
Mertak

Erkek Mesaj Sayısı : 422
İş/Hobiler : Shinigamilik
Lakap : [̲̅Z̲̅][̲̅A̲̅][̲̅N̲̅][̲̅G̲̅][̲̅E̲̅][̲̅T̲̅][̲̅S̲̅][̲̅U̲̅]

MesajKonu: BLEACH   Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım I_icon_minitimePaz Şub. 08, 2009 7:49 pm

Eline ve emeğine sağlık. Teşekkürler.
http://dostmekani.yetkinforum.com
Amenthalas
Captain
Captain
Amenthalas

Erkek Mesaj Sayısı : 270
Lakap : Kan Ve Gece

MesajKonu: Geri: Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım   Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım I_icon_minitimePaz Şub. 08, 2009 8:16 pm

gusel olmus saol

Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Naruto Anime Tanıtım
» Death Note Anime Tanıtım
» Elfen Lied Anime Tanıtım
» Rurouni Kenshin (Tanıtım)
» Ergo Proxy (Tanıtım)