Bleach Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bleach Türkiye

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Elfen Lied Anime Tanıtım

+2
Mertak
Mefistofeles
6 posters
YazarMesaj
Mefistofeles
Commander

Erkek Mesaj Sayısı : 221

Elfen Lied Anime Tanıtım Empty
MesajKonu: Elfen Lied Anime Tanıtım   Elfen Lied Anime Tanıtım I_icon_minitimePtsi Şub. 09, 2009 4:01 pm

Elfen Lied Anime Tanıtım Elfenliedbtrmh2

Genel Bilgiler

Adı: Elfen Lied

Diğer Adları:
Elfen song, エルフェンリート
Elf Şarkısı

Türü: TV Serisi

Bölüm Sayısı: 13

Kategori: Komedi, Drama, Ecchi, Korku, Bilim-Kurgu, Süper Güç,

Yılı: 2004 [Bu Yıla Ait Animeler]

Web Sitesi:
http://www.vap.co.jp/elfenlied/

Yapımcı:
GENCO, ARMS, VAP, Studio Guts,

Kaynaklar: [ANN] [ANFO] [ANIDB] [Elfen Lied Türkiye]
Anime Tanıtımı

Kafasında bir maske bulunan çıplak bir kızın labaratuvar dan kaçarken önüne çıkan tüm güvenlik görevlilerinin kollarını ve kafasını kopararak kaçmaya çalışırken kafasından bir kurşun alır denize düşer.Kafasından aldığı darbe ile maskesi parçalanarak suya düşen bu kızın Adı Lucy' dir. Lucy Sahile çıktığında Kouta ve kuzeni yuka onu çıplak halde bulurlar. Sadece Nyuu kelimesinden başka birşey söylemediği için onlar ona Nyuu adını verirler ve onu koruma altına alırlar. Lucy'nin kafasında iki tane boynuz bulunmaktadır bunlara Diclonius denir. Bunların üzerinde araştırma yapan Kurama, Nana adında başka bir boynuzlu kız Lucy'yi bulması için gönderilir. Nana, Nyuu ve arkadaşlarıyla beraber yaşamaya başlar ama onları arayan kötü insanlar vardır.

Karakterler

Lucy
Ana karakter kızımız. Kendisi bir Diclonius'tur ve hapis edildiği labaratuardan kaçmayı başarmıştır. Çok zor bir çocukluk geçiren Lucy, hayatın verdiği bu yüke dayanamayıp kendinitutamamış ve içindeki katili serbest bırakmıştır.Kaçarken başına aldığı br darbeyle kişiliği bölünür ve hikayemiz hikaye olmaya başlar...

Nyuu
Lucynin başına adığı darbe kişiliğini ikiye böler. Uyandığında sadece nyuu diyebilen masum ve sevimli bir kızdır o. Nyuu Koutaya çok bağlanır, tıpkı geçmişteki gibi ona aşık olur... Zamanla eve dolan arkadaşlarıyla çok mutlu bir yaşam sürmektedir ama...

Yuka
Yuka çocukluğundan beri kouta'ya aşıktır.Ama bunu ona bir türlü söyleyememiş ve onu hep özlemiştir. Sekiz yıl sonra onunla aynı üniversiteye gitmeye başlarlar. Hiç bir şey bilmeyen Nyuu Kouta'nın evine yerleştiğinde Yuka onu kıskanır ve Kouta'ya taşınır. Zaman zaman nyuu'yu çok kıskansa da, Kouta'ya karşı bile Nyuu'yu korur ve kollar.

Kouta
Kouta küçükken babası ve kız kardeşini korkunç bir şekilde kaybetmiştir. Ama o güne dair hiçbir şey hatırlamamaktadır. Üniversite için hoşlandığı kuzeni Yuka ile aynı okula yazılmış ve onun tuttuğu bir handa kalmaya başlamıştır. Kimsesiz Nyuu'yu evine aldığında ise, bütün hayatı değişir ve unuttuğu bazı şeyleri hatıramaya başlar: küçüklük aşkını, gözünün önünde yaşanan vahşeti...

Nana
Nana(7) vektörlerini insanları öldürmek için kullanmayan tek Dicloniustur. Labaratuarda tehlikeli deneylere denek olarak kullanılmıştır ve ona sürekli detek veren manevi babası Kurama'nın her dediğini yapar. Lucy'yi bulup labaratuara geri götürmek için görevlendirilmiştir. Nana Lucy'ye eve dönmesini söyler. Lucy onu dinlemeyince ölümcül bir kavgaya başlarlar ve bu kavgada nana kollarıyla bacaklarını kaybeder... Daha sonra mayu ile tanışan ve Kouta'nın evine taşınan Nana, büyük bir tramvayı atlatmak zorunda kalacaktır...

Mayu
Mayu, üvey babasının cinsel tacizlerinden bıkıp kaçan bir sokak kızıdır. Tek arkadaşı köpeği Wantadır. Bir gece, dehşet verici bir olaya tanıklık etmesiyle Kouta ile tanışır ve onlara yerleşir...Nana ile tanışır ve çok iyi arkadaş olurlar. Hikayenin en saf kızı diyebiliriz.

Kurama
Direktör Kurama, Diclonius projesini yöneten kişidir. Kızı bir Diclonius olduğu için onu öldürdüğü söylenmektedir ve hatta karısı da bu yüzden ölmüştür. Ama gerçek, çok farklıdır... Lucy, peşine düşen Kurama'nın da hayatını değiştirecektir... Ya da...

Mariko
Mariko, kuramanın gerçek kızıdır. 11 metre uzunluğunda bir çok kolu vardır. Bu mükemmel Diclonius, hiçkimse işe yaramayınca Lucy'yi öldürmek için görevlendirilen son varlıktır. Tam bir şeytan olan mariko, yıllarca anneliğini üstlenen kadını bile bir çırpıda öldürür. Ama bilim adamlarının ona geçmişte yaptıkları bi operasyon, marikoyu sadece bir silah haline getirmeye yetecektir. Yıllarca gerçek annesini ve babasını bekleyen Mariko, Kuramayı tanıdığında, gerçek küçük bir kız olur...
http://www.bleachtr.net
Mertak
Shinigami
Mertak

Erkek Mesaj Sayısı : 422
İş/Hobiler : Shinigamilik
Lakap : [̲̅Z̲̅][̲̅A̲̅][̲̅N̲̅][̲̅G̲̅][̲̅E̲̅][̲̅T̲̅][̲̅S̲̅][̲̅U̲̅]

MesajKonu: BLEACH   Elfen Lied Anime Tanıtım I_icon_minitimePtsi Şub. 09, 2009 7:33 pm

Güzel açıklama olmuş.
http://dostmekani.yetkinforum.com
Amenthalas
Captain
Captain
Amenthalas

Erkek Mesaj Sayısı : 270
Lakap : Kan Ve Gece

MesajKonu: Geri: Elfen Lied Anime Tanıtım   Elfen Lied Anime Tanıtım I_icon_minitimeSalı Şub. 10, 2009 5:08 pm

Güzel bi anime açıklama için saol izliyorum
Mefistofeles
Commander

Erkek Mesaj Sayısı : 221

MesajKonu: Geri: Elfen Lied Anime Tanıtım   Elfen Lied Anime Tanıtım I_icon_minitimeSalı Şub. 10, 2009 6:01 pm

Güzel anime dün hepsini indirip izledim ama tatmin etmedi beni gereği bölüm sayısının çok az olması kafamı çok attırdı ama izlemenide tavsiye ederim
http://www.bleachtr.net
Alexian
Commander
Alexian

Erkek Mesaj Sayısı : 117
İş/Hobiler : Physicist
Lakap : Taurus

MesajKonu: Geri: Elfen Lied Anime Tanıtım   Elfen Lied Anime Tanıtım I_icon_minitimePerş. Şub. 12, 2009 2:57 am

Anime izlemeye başladığım seri... Benim için yeri herzaman bir farklı olmuştur... Ki bir zamanlar aşık olduğum kız izlememi tavsiye etmişti ve o vermişti. O yüzden çifte değerlidir benim için Elfen Lied. En azından 5-6 defa izledim ki canım sıkıldıkça açar baştan izlerim. 13 bölüm olduğu için kolay oluyor. Elfen Lied müziği ile olsun, konusu ile olsun, kalitesi ile olsun tüm animelerin önüne koyabildiğim bi seri. Kesinlikle ve katien izlemenizi tavsiye ederim. İyi seyirler...

Bu da en sevdiğim wallpaper Elfen Lied ile ilgili alın bakalım =)

Elfen Lied Anime Tanıtım Elfen_lied_01

En son Alexian tarafından Perş. Şub. 26, 2009 12:40 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Antonio

MesajKonu: Geri: Elfen Lied Anime Tanıtım   Elfen Lied Anime Tanıtım I_icon_minitimeSalı Şub. 17, 2009 10:36 am

Çok güzel bir anime ama çok kısa izlemeyenlere tavsiye ederim
Amenthalas
Captain
Captain
Amenthalas

Erkek Mesaj Sayısı : 270
Lakap : Kan Ve Gece

MesajKonu: Geri: Elfen Lied Anime Tanıtım   Elfen Lied Anime Tanıtım I_icon_minitimeÇarş. Şub. 18, 2009 4:42 pm

Animeyi Bitirdim ,Gerek konusu gerek cizimler ve özellikle müzikler olarak başarılı grubuna girebilicek bi anime bence
İnsan Oglunun ne kadar vahşileşebileceğini bize vurgulamak amacıyla anime biraz kanlı ,ve cıplaklık var fakat burada ecchi bi yön yok cıplaklıkla vurgulanan şey sadece saflık olmuş son 2 bolumu nolur kotu sonla bıtmesın dıyerek ızledm bende derin bi etki bıraktı diyebilirim ayriyetten konunun koptugu bi kac noktada var fakat ne olursa olsun güzel tavsiye ederim...

En son Amenthalas tarafından Perş. Şub. 19, 2009 12:22 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
BanKai

BanKai

Erkek Mesaj Sayısı : 46
İş/Hobiler : öğrenci

MesajKonu: Geri: Elfen Lied Anime Tanıtım   Elfen Lied Anime Tanıtım I_icon_minitimeÇarş. Şub. 18, 2009 7:09 pm

İzlediğim animeler arasında ilk 3'e alırım kesinlkle.13 bölümdü 2 günde izlemiştim ama o kadar büyük etkisi olmuştu ki bende hala arada açıp izlerim.

Elfen Lied Anime Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Elfen Lied Anime Tüm Sezon Download/Tr Altyazılı
» Naruto Anime Tanıtım
» Death Note Anime Tanıtım
» Fullmetal Alchemist Anime Tanıtım
» Rurouni Kenshin (Tanıtım)